Měsíc: Červenec 2010
Klikněte pro zážitky
Skočit z mostu (na laně samozřejmě) nebo skákat při zemi na sedmimílových botách. Projet se Hummerem nebo na zázračném vozítku segway.
Proletět se stíhačkou nebo na vzduchovém polštáři. Naučit se zpívat či připravovat gurmánské speciality.
Vyzkoušet si jaké je to být divadelním hercem nebo třeba ošetřovatelem v ZOO. A na konec po všem tom dobrodružství se příjemně uvolnit a relaxovat pod vrstvou čokolády nebo v pravé indonéské horké lázni. To vše a mnohem více Ti umožní Zážitky.cz. K tomu Tě zdarma úrazově pojistí (náhoda je blbec, znáte to) a zážitkový certifikát Ti zašlou po kurýrovi kamkoliv v rámci republiky České zdarma.
A pokud se rozhodneš zážitek darovat, zabalí zážitkový certifikát tak, aby dárek plnohodnotným dárkem byl, a už ses nemusel/a o nic starat. Certifikáty mají platnost dvanáct měsíců a je možno ji jednorázově prodloužit. Takže pokud máš Ty či Tvoji blízcí tendenci pěstovat dárky podobného typu na dně šuplíků, nemusíš se bát, že o své zážitky přijdeš.
Jak tedy motivovat, budovat loajalitu a odměňovat?
Lidé mohou ocenit věcné dárky a pozornosti, ale jejich efekt je většinou krátkodobý. Jedna z mála věcí, která člověku zůstane navždy je osobní prožitek – zážitek. Zážitky jsou kořením života a patří mezi témata, na která se často vzpomíná a která díky emocionálnímu prožitku zůstávají nesmazatelně zapsaná v lidské paměti. Zážitky vám mohou posloužit jako nástroj, kterým dáte zaměstnancům, manažerům či obchodním partnerům něco, co bude fungovat ve váš prospěch neustále. Prožitek je věc osobní, takže cílí přesně tam, kam potřebujete – na člověka a na jeho emoce. Prožitek a zážitek se dále násobí tím, že je sdílen s dalšími lidmi. Pokud motivujete pomocí zážitků, získáte i příjemný bonus a to, že se to okolí dozví.
Zážitek jako motivace, jak odměna za věrnost nebo výkon
Zážitky jsou kořením života, přinášejí lidem radost a uvolnění a zůstávají ve vzpomínkách. Pokud si zážitek spojí s vámi, investovali jste své finanční prostředky správně. Zážitek používáme jako nástroj pro udržení věrnosti/loajality vašich zákazníků, motivaci vašich zaměstnanců nebo obchodních partnerů nebo jako stimul pro manažery či ředitele vašich firem.
Široké využití zážitku/prožitku pro:
- věrnostní programy (pro zákazníky, konečné spotřebitele)
- programy benefitů (pro zaměstnance)
- partnerské programy (pro obchodní partnery)
- motivace zaměstnanců nebo spolupracovníků
- motivace manažerů a ředitelů (odměny, bonusy)
Zážitek jako:
- originální dárek
- nástroj pro PR aktivity
- podpora prodeje (soutěže, akce)
Pokud vás zajímá víc, kontaktujte nás.
Věrnost si musíte zasloužit
Zkuste si položit následující čtyři otázky a zároveň si na ně odpovědět:
- Chcete mít věrné/loajální zákazníky?
- Toužíte po motivovaných a výkonných zaměstnancích?
- Hledáte vhodný nástroj jak motivovat váš management?
- Rádi byste se dostatečně odlišili?
Než se dostaneme k samotným termínům jako motivační program, program benefitů, partnerský program nebo motivace zaměstnanců, spolupracovníků a manažerů, pojďme si ujasnit pár základních předpokladů.
Věřte svému produktu
Podle definice je produkt výrobek nebo služba. Pokud chcete motivovat zákazníky, zaměstnance nebo management, musíte věřit svému produktu a ve svůj produkt. Pokud mu a v něj věříte, máte výbornou výchozí pozici a můžeme pokračovat dál.
Věrnost si musíte zasloužit
Věrnost je založena na emocích. Emoce jsou součástí lidské bytosti a provázejí nás celý život. Vaši zákazníci, obchodní partneři, zaměstnanci nebo spolupracovníci jsou v první řadě lidé. V řadách dalších pak sedí jejich dodatečné role – zaměstnanec, manažer, majitel firmy, atd. Pokud chcete věrné a vracející se zákazníky, loajální zaměstnance a obchodní partnery, kteří udělají víc než po nich chcete, musíte si získat hlavně člověka. Ostatní „role“ budou následovat.
Kde najdeme centrum věrnosti a loajality?
Co vás motivuje ráno vstát? Proč jste se rozhodli dodělat svou práci a zůstat přesčas? Na základě čeho jste si vybrali svého zaměstnavatele nebo se rozhodli pro podnikání? Odpověď je prostá. Rozhodujete se na základě toho, co získáte. Na povrchu většinou bývají kvantifikovatelné parametry jako finanční ohodnocení, stravenky, služební vůz…o kus hlouběji pak prestiž firmy či soukromého podnikání, popularita oboru, ve kterém se pohybujete…ještě dál je pocit, že někam patříte, že váš život má nějaký řád, že se stýkáte s novými lidmi a stáváte se součástí jejich životů….a někde úplně v hloubce je to podstatné – pocit, že vaše „osmihodinové“ počínání má smysl – a to nejen smysl pro vás, jako člověka a toho, kdo práci vykonává, ale i nějaký větší smysl. To jestli aktivita smysl má či nemá, většinou poznáte hlavně z pocitu, který zůstává, pokud si odmyslíte všechny vrstvy nad tím.
Lidé nejsou hloupí
Bez ohledu na to, jestli zaměstnáváte odborníky a profesionály nebo řídíte kolektiv manuálně pracujících, lidé nejsou hloupí. Nemusí mít patřičné vzdělání a na první pohled můžete mít nutkání je řadit někam níž, ale ve skutečnosti se nenechají opít rohlíkem. Bez ohledu na jejich formální vzdělání, každý člověk vnitřně cítí, jestli věci jsou nebo nejsou v pořádku. Pokud motivujete zaměstnance, připravujete pro ně program benefitů, posíláte dárky za věrnost svým odběratelům nebo se snažíte vybičovat své manažery k vyšším výkonům, mějte tohle na paměti.
Brand hraje roli
První dojem je klíčový a značka/název našeho byznysu nebo produktu hraje velkou roli. Problematikou jak vybrat ten správný název a podle něj registrovat vhodné domény, se zabývá projekt idealnidomena.cz. Vedle poradenství najdete i články vysvětlující základy doménové problematiky, vliv na marketing, SEO, SEM, zapamatovatelnost, náklady a další aspekty podnikání. Články co je to doména a jak vybrat tu správnou doménu by si měl přečíst každý, kdo se chystá podnikat, zakládat podcast, blog či jakoukoliv další formu webové přítomnosti.