Rubrika: Lidé

Sushi – císařská delikatesa i pozoruhodný zážitek

Zážitky se dnes stávají oblíbenými dárky pro všechny generace. V široké paletě zážitků, kterou najdete na serveru Zážitky.cz si jistě vyberete ten pravý dárek pro kohokoliv, bez rozdílu věku, zájmů nebo pohlaví. Pro svou rodinu a své přátele máte k dispozici zážitky mnoha témat a možností, počínaje zklidňujícími, relaxačními a zkrášlujícími rituály, konče třeba divokou adrenalinovou jízdou kultovním terénním vozem Hummer.

Všechny vánoční dárky na Zážitky.cz zakoupíte v luxusní dárkové krabičce, která již sama o sobě prozrazuje, že ukrývá něco výjimečného.

Z rozsáhlé nabídky zážitků na serveru Zážitky.cz jsme pro vás vybrali jeden delikatesní tip. Jde o pětihodinový kurz, který probíhá v Praze: „umění sushi a japonské kuchyně“.

Vstříc tisícileté tradici a nevšední životní filosofii

Exotický kurz „umění sushi a japonské kuchyně“ se hodí pro každého, komu chcete dopřát něco jedinečného. Rozšiřte mu/jí obzory v tisícileté tradici přípravy unikátního pokrmu císařského Japonska. Sushi představuje nejenom výživnou pochoutku, ale také životní styl. Sushi na talíři je téměř uměleckým dílem. Požitek z jídla předčí snad jen možnost podívat se do kuchyně a stát se součástí důmyslného procesu přípravy originálního japonského sushi. To vám umožní zážitek „umění sushi a japonské kuchyně“.

Jedinečná příchuť Japonska oblíbená po celém světě

Ať již  jste nadšenými vyznavači japonských specialit s pikantní příchutí wasabi a zázvoru nebo teprve čekáte na to, kdo vám kousek exotické kultury Japonska přinese na váš stůl, zážitkový kurz vás uchvátí. Nechte se zasvětit do tajů pozoruhodného sushi, které si získalo popularitu po celém světě. Připravte tento zážitek plný kulinářských triků, který najdete na Zážitky.cz, jako dárek pro své blízké. Budou nadšeni.

O Zážitky.cz s.r.o.

Od roku 2008 nabízíme a organizujeme zážitkové aktivity, kurzy a pobyty. Naše nabídka obsahuje více než 160 druhů zážitků ve více než 10 kategoriích. Za dobu fungování jsme poskytli zážitky tisícům jednotlivců a desítkám firem. Ke každému zážitku získáte dárkovou krabičku, úrazové pojištění a doručení kurýrem ZDARMA. Katalog zážitků je k nalezení na www.zazitky.cz.

Motivace vysokou slevou…spása obchodníků, nebo cesta do pekel?

Pokud 20. století bylo stoletím páry a století, pak to 21. může být stoletím informačních technologií a rok 2010 rokem slev.

order furosemide 10mg

Sleva je legitimním nástrojem marketingového mixu a používá se dlouhodobě prakticky ve všech oborech. To co zažíváme letos, tj. hromadné nakupování, se ale dostává mnohem dál za klasický koncept slevování. Snížení cen dosahuje až 90%, někdy je služba dokonce zdarma, ale to berme spíš jako marketingový nástroj z oblasti public relations, než cenovou politiku. Vlivem obřích cen se setkáváme s množstvím nákupů pouze na základě nízké ceny, tj. uspokojujících potřebu, která vznikne díky dobré/levné nabídce. Co tohle přinese obchodníkům ze středně či dlouhodobého hlediska ?

Žádná sleva není zadarmo
Známá scénka z povídky Šimka a Grosmana nás baví dodnes, ale fígl použitý při vstupu do ZOO prakticky reflektuje to, jak se věci mají. Žádná sleva totiž není zadarmo. Otázkou jen je, kdo ji zaplatí. V obvyklém konceptu slev je tím kdo platí zákazník. Logika hromadných slev může břímě přenést i na provozovatele služby (pokud si akci špatně spočítá), případně provozovatele serveru hromadného nakupování (pokud provozovatel služby zkrachuje a lidem zůstanou v rukách jen bezcenné poukázky na službu ve slevě).

Kdo kupuje kvůli slevě?
Všichni mají rádi slevy a každý z nás se někdy nechal zlákat. Přesto se davy slevychtivých zákazníků musí začít projevovat a změna trhu na sebe nenechá dlouho čekat. Podle průzkumu otce všech slevových serveru, společnosti Groupon, slevy využívá chytrý a produktivní člověk, příčemž nejistý a pasivní je nevyužije. Trochu z toho zavání PR a my, co známe davy důchodců útočící na slevněné mléko v Lidlu víme dobře, že to nebude celá pravda.

Otázky, na které neznáme odpovědi
Aktuální hype kolem hromadných slev nedává moc prostoru pochybovačům – jsou překřičení nadšenými davy a denně vznikajícími servery. Co se ale stane, až se hromadné slevy stanou běžnou součástí trhu a firmy, které je považují za marketingový zázrak, budou pokračovat ve svém podnikání? A my se ptáme

  • Bude někdo nakupovat služby za plné ceny, pokud byly (třeba i opakovaně) k dispozici se slevou 50-90%
  • Provede slevový zákazník nákup i za cenu, na kterou nedostane výraznou slevu?
  • Je slevový zákazník loajalní?

Boom slevových serverů má ČR velmi krátkou historii, takže je předčasné dělat závěry. Pomalu se začíná mluvit o vzniku profesní organizace, která ohlídá morálku provozovatelů serverů i podniků, co nabízejí slevy a naplno ještě nevypukl žádný „slevomatový skandál“, ale aniž bychom chtěli být špatnými proroky, nebudeme muset dloho čekat.

Co myslíte vy? Je velká sleva spásou (nejenom pro cashflow), nebo cestou do pekla? 🙂

Mnich, který prodal své Ferrari

Titulek článku je zároveň názvem knihy od Robina Sharmy, která je celosvětovým bestsellerem a stojí za to, si ji přečíst. Dokonce známý autor knihy Alchymista, brazilský spisovatel Paulo Coelho, se nechal slyšet, že „Tato kniha pomáhá lidem na celém světě objevovat štěstí„.

I kdyby Robin Sharma nenapsal dalších 10 bestsellerů (které napsal, ale nečetl jsem je), jeho přínos blahu lidstva by Mnichem, který prodal své Ferrari byl dostatečný. Ne, že by v knize byly nějaké převratné myšlenky, ne, že by kniha obsahovala po staletí utajovaná tajemství, ani vám nepřinese štěstí sama o sobě – ALE – Robin má talent vyprávět zajímavý příběh s trochou mystiky, který je jednoduchý a srozumitelný. Na příběhu superúspěšného právníka, který najde sám sebe až mezi komunitou mnichů vysoko v horách, přináší neotřelý pohled na to, co je vlastně smyslem našeho života, a že našemu štěstí je třeba pomoci.

Četl jsem podobných knih už hodně a k „mnichovi“ jsem přistupoval skepticky. Dokonce mne kniha hned nechytla, takže jsem se do jejího čtení zpočátku nutil, ale několik myšlenek je v ní tak dobře vyjádřeno, že jsem si je dokonce vypsal.

Pro ty, co kniha bude bavit, pak doporučuji podívat se na web Robina Sharmy, na jeho blog, kde poměrně často uveřeňuje různá videa, stáhnout si jeho bezplatnou audioknihu nebo se přihlásit k odebírání emailového newsletteru. Robina Sharmu najdete i na Twitteru.

Knihu Mnich, který prodal své Ferrari můžete koupit třeba tady.

Na závěr rčení Winstona Churchilla, které také v knize najdete: „Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřinaa úsilí není větší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli vítězit, vítězství je naše.“

-JH

Kdo motivuje Stevena Ballmera?

Slavné video zachycující Steva Ballmera, ředitele společnosti Microsoft, který na pódiu skáče, skanduje a ve finále, kdy se mu konečně povede získat zpátky ztracený dech, prohlásí. „Řeknu vám jen čtyři slova. Já miluju tuhle firmu!“ To je motivace!

V dalším videu hecuje Steve developery. Developers! Developers! Developers!

Advertising! advertising! advertising! Baby

A takhle se do toho opřel v reklamě na Windows XP!

Máme jen jednu otázku: Kdo motivuje Stevena Ballmera???

Kurz negativního myšlení

Znáte to sami nejlépe. Pozitivní myšlení, optimismus, světlé zítřky a „všechno-bude-fajn“ přístup je již pár let velmi moderní. Slýcháte, že se stanete tím, na co myslíte, že je třeba být proaktivní, že je třeba stanovovat priority, prohlubovat návyky, anulovat slabé stránky posílením silných nebo potlačovat negativní myšlenky. Jedna indiskrétní otázka: nemáte někdy chuť se na to všechno vykašlat? 🙂

Přání otcem myšlenky
My Češi jsme přece velmi dobří v pesimismu – stačí si poslechnout libovolného důchodce z našeho okolí. Dnes je ovšem moderní být pozitivní. Kde se ale píše o nedostatku „víry“, který většina znás semtam pociťuje. Kde je napsáno, že bez neštěstí štěstí neoceníme a vlastně bychom ho ani nepoznali. Ve které knize přinášející zaručený návod na šťasntný život je napsáno, že je dovoleno mít blbou náladu a zanadávat si. Proč veškeré to pozitivno vyzařující z knih, seminářů, pořadů a filosofií kontrastuje s realitou, která jednoduše vypadá jinak, nebo ne?

Hrdinští antihrdinové
Mnohem přirozenější je inspirovat se tím, kdo je více jako my. Postava, která má své zlozvyky, slabé chvilky a nedostatky a je s nimi smířena – někdy si na nich dokonce zakládá – ale přes to všechno se nakonec překoná. Takoví hrdinové jsou pro nás mnohem pochopitelnější, v jejich slabostech vidíme své  a paradoxně přinášejí větší naději, než Hrdinové bez bázně a hany. Ukazují nám zajímavý vzorec, který zapadá mnohem lépe do našich životů. Je to pád na dno a nalezení síly se ze dna zvednout. To je něco, s čím se dovedeme smířit víc, než s postavou, jejíž život je dokonalý od počátku až do konce. Dokonalost je mýtus a my to víme, minimálně na podvědomé úrovni. Pokud nám někdo tvrdí opak, můžeme v to doufat a myšlenkou se opájet, ale realita všedního dne nás dříve či později usvědčí z klamu.

Kurz negativního myšlení
Kurz negativního myšlení

Hrdinské antihrdiny najdeme na různých místech, speciálně filmově je tato role vděčná. Vyzkoušel si jí Will Smith jako svérázný superman ve filmu Hancock nebo mnohem dříve upadající John Travolta jako archanděl Michael. Tvůrci filmu Kurz negativního myšlení šli ještě dál a dovedli kontrast mezi ultimátním pozitivnem a realitou do extrému. Poselství, které film přináší si každý přebere po svém, ale v zásadě ukazuje, jak je zdravé být negativní. Respektive jak je zdravé se nahromaděnou negaci uvolnit a dát ji volný průběh a dostat se tak do stavu, kdy vzniklé vakuum může zaplnit něco, co má vyšší kvalitu než stav předchozí.

Nic se nesmí přehánět
Ne nadarmo se říká všeho s mírou. Platit by to mělo i v našem pozitivním přístupu k životu. Je fajn si věřit, semtam si zopakovat pozitivní mantru a pracovat na svých snech. Ale dovolme si semtam zapochybovat, zaklít nebo zavřít notebook a sednout si na chvíli televizi s něcím dobrým na zub. I superhrdinové mají své slabší chvilky a je zdravé se nebrat zas tak moc vážně 🙂